Prywatnie, cichcem, do szuflady. Dla koneserów, na cudzą ścianę, pro publico bono. Bo ręka puszczona samopas się narowi. Bo nulla dies sine linea.

2015-10-26

Urnoboros czyli wybory

Byliście na wyborach? Poczęstowano was demokracją? Tą lazanią z kadencji? Wstrząśnięci? Wzdęci?

Dyletanci, pozoranci, manipulatorzy. W dobrej wierze Sejm się tworzy. Może kraj się nam rozmnoży? Może sięgniem znów przestworzy?

Najbardziej w wyborach podobają mi się długopisiki na sznureczkach i zielone, poliestrowe obrusiki. W jednym, osłoniętym parawanem dyskrecji stoisku dla głosujących ktoś na sznureczku przyczepił też zapalniczkę (ps. ja). W końcu rozrywka to dla pełnoletnich i pełnych poczucia humoru ;)

4 komentarze:

 1. U nas długopisy nie były przywiązane. Być może to dlatego, że ktoś ukradł sznureczki...
  Czy zapalniczka może być uznana za kryptokampanię wyborczą? Bo może warto z tego powodu rozważyć podważenie wiarygodności całych wyborów? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie krypto skoro wyraźnie napisałam że urno? Zapalniczka była w celu uwolnienia długopisu albo nadania książeczce wyborczej starożytnie antycznej stylizacji ;)

   Usuń
 2. Wstrząśnięty nie jestem, bo niespodzianki nie było, ale nieco zmieszany to tak. A zapalniczka to prowokacja. Podżeganie? Przeciw komu? My wiemy!
  Podobał mi się wywiad z blokersem pokazany w Internecie. Młody pobrał kartę i oddał mamie, a ona prawidłowo zagłosowała. On nie wie na kogo, ale na pewno dobrze, bo to mama. Chyba na Szymborską. Wisławę? Tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartki należy oddawać osobom, które lepiej piszą i rysują. A jak ktoś ma dobry głos to powinien śpiewać. Ale to moje zdanie.

   Usuń

Proszę sobie folgować

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...