Prywatnie, cichcem, do szuflady. Dla koneserów, na cudzą ścianę, pro publico bono. Bo ręka puszczona samopas się narowi. Bo nulla dies sine linea.

2016-07-15

Pani Jeziora na przeczyszczenie

Zaprawdę, powiadam wam, tak się kiedyś będzie reklamowało środki na przeczyszczenie dla kobiet. A zarazem na włosów gęstwę. 

Jeszcze nadejdzie czas uduchowionego neoromantyzmu, też wam powiadam. 
Rysować każdy oczywiście może co mu ślina grafit per ołówek przyniesie. Natomiast te tytuły. Co mnie do rozpaczy doprowadzają. Te Jeziora dusz (co i rusz to wzrusz), Wzgórza nadziei (nadzieja w kniei), Przecięcia myśli (wzięli, przecięli i skiśli), Wspomnienia nieobecności (a co, odebrali ci włości?), Samotność mglistych, ulotnych chwil (no niech to chuj strzeli, nie mam rymu).
Ja rozumim, że artysta wrażliwy ma prawo być, ale niech mu ta wrażliwość idzie raczej w poczucie humoru, bezsens albo brak tytułu, byle nie w pretensjonalność

Zatem (co rzekłszy tytułem wytłumaczenia) łacniej mi taką neoromantyczną flowerystkę połączyć z jakąś życiową kwestią, jak np obstrukcja (nikomu nie życzę) czy miałkość współczesnej reklamy (nikomu nie życzę tym bardziej).

A że ludzie teraz mają oko styrane na wylinkach infografik, banerów i gazetek z promocjami. Oraz że czasu mają mało. Oraz że każdą historię można streścić i opowiedzieć w skrócie... Prosz.


Kofta pisał kiedyś, że 
"gdy świadomość rośnie nad byt, 
głowa z dupą zrywają pakt". 
Nie sądzę.

7 komentarzy:

 1. Neoromantyzm wywołał u mnie takie skojarzenie: czytam menu w restauracji. Opis jest mniej więcej taki: "Słoneczny błogostan duszy otoczony chmurką aksamitu". Zamawiam. Kelner przynosi na talerzu jajko sadzone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli bez majonezu to gdzie ta chmurka aksamitu? ;)

   Usuń
 2. A ta włosów gęstwina to gdzie wyrośnie, że się zapytam, skoro ona środkami na przeczyszczenie pędzona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślisz, że cebulki będą aż tak bardzo głęboko? ;-)

   Usuń
  2. Oprócz głowy zawsze pozostają pachy.
   (A cebula najlepsza w głębokim tłuszczu, wiadomo ;)

   Usuń
 3. Metafory dopełniaczowe do porostu, do wypróżnienia, truizmy, aż zęby zgrzytają - taki pusty, okoliczny czas nastał.

  kisses

  OdpowiedzUsuń

Proszę sobie folgować

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...